Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaya itiraz edenlere Anayasa’nın 138’inci maddesini hatırlatarak yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK’lılara hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir dikkat çekici açıklama daha geldi.

HATIRLATMA MADDE 138

Hapis cezasının ardından yaşanan süreci Bizans’taki taht oyununa benzeten Erdoğan, “Peşimizde bu taht oyununu icra edecek birinin olduğunu görünce üzülüyoruz. Ancak önümüzdeki tablo çok net. Anayasa’nın 138. maddesine göre yargıçlar görevlerini bağımsız ve hukuka uygun olarak yürütürler, “Ben söylemiyorum, anayasanın 138. maddesidir. Her zaman söylediğimiz gibi mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek zorunda değiliz. Eleştirdiğimiz, en sert şekilde eleştirdiğimiz birçok mahkeme kararı oldu. Ancak bu yargıçlara hakaret etme hakkıdır, mahkeme kararlarını tanımama hakkıdır. olmaz” dedi.

“HAYATIMIZ YASAKLARLA GÜÇLE GEÇTİ”

Erdoğan, “Demokrasiye olan bağlılığımızı ve siyasetin hukuk tekniklerini kimse sorgulayamaz” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu