Haber

Uğur İbrahim Altay, Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığını devraldı

Konya Büyükşehir Belediyesi önemli adımlarıyla gündeme geliyor.

Dünya Belediyeler Birliği olarak bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Asamblesi (UCLG), 50 ülkeden 400 yerel yönetim temsilcisinin katılımıyla Konya’da düzenleniyor.

Uğur İbrahim Altay, UCLG Başkanlığını devraldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen UCLG Dünya Konseyi’nde, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UCLG Başkanlığı’nı Uruguay Montevideo Belediye Başkanı Carolina Cosse’den devraldı.

Daha sonra; UCLG Gala Kültür Programına, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Konya Valisi Vahdettin Özkan katıldı. büyükelçiler, milletvekilleri, belediye başkanları ve konuklar. ‘ye taşındı.

“Gelecekte çok daha iyi işler yapacağımıza eminim”

Programda konuşan UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz şunları söyledi:

Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir katılım var. Hepimiz birbirimizden çok farklıyız ama ortak bir fikir bulabileceğimize ve birlikte harika şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Hep birlikte insanlık için çalışmalı ve bu konu üzerinde daha fazla düşünmeliyiz. Gelecekte çok daha iyi işler yapacağımıza eminim. Şu anda bu toplantıda bulunmamızın amacı dayanışmamızı geliştirmektir.

Böylesine güzel bir hediyeyi ülkemize sunmuş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Programda konuşan Dünya Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay şöyle devam etti;

Dünyanın en büyük yerel yönetimler birliği olan ve 5 milyar şehrin nüfusunu temsil eden UCLG’nin dönem başkanlığını Konya olarak devraldık. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim’den hemen önce, Konya olarak dünyanın en büyük yerel yönetimler birliği olan ve 5 milyarlık bir kent nüfusunu temsil eden UCLG’nin başkanlığını devraldık. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim öncesinde, ülkemize böylesine güzel bir armağanı sunmuş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah görev sürem boyunca; Paydaşlarımız ve başkanlık ekibindeki üyelerimizle birlikte yerel ve bölgesel yönetimlerin uluslararası alanda konumunu güçlendirmek için var gücümüzle çalışacağız. İnşallah benim görev sürem boyunca; Paydaşlarımız ve başkanlık ekibindeki üyelerimizle birlikte yerel ve bölgesel yönetimlerin uluslararası alanda konumunu güçlendirmek için var gücümüzle çalışacağız.

“Konyamız öncülük ettiği birçok uluslararası platformda her zaman adaleti ve barışı savunur.”

UCLG’ye başkanlık edecek Başkan Altay, Konya’nın gelenekle modernliği uyum içinde buluşturan, 10 bin yıllık deneyime sahip kadim bir şehir olduğunu vurguladı. “Konyamız, kimsenin geride bırakılmadığı, her zaman uluslararası yönünü öne çıkaran, küresel konularda inisiyatif alan bir yönetim anlayışı olarak ifade edebileceğimiz ‘Konya Model Belediyecilik’ anlayışıyla hareket ediyor; Liderlik ettiği birçok uluslararası platformda daima adaleti ve barışı savunuyor.”İfadelerini kullandı.

Filistin vurgusu

Filistin’de yaşanan olaylara dikkat çeken Başkan Altay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Coğrafyamızın en kutsal mekanları ne yazık ki uzun zamandır barış ikliminden uzak kaldı. Özellikle işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan acı durum hepimizin yüreğinde derin yaralar bıraktı. İsrail’in uzun yıllar boyunca Filistin topraklarını sistematik bir şekilde işgal etmesi, kadın ve çocukları katletmesi, insanları topraklarından sürmesi bugünkü olayların ana nedenleridir. Bölgede barış ve huzur ortamının devamı; İsrail adalet, hukuk ve insan hakları çerçevesinde hareket ederse bu mümkün olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Adil barışın kaybedeni olmaz’ Adalet budur ama; “Bu, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıyla başarılabilir.”

“İnsanların daha fazla mağdur olmasına neden olan her şeyin karşısında duracağız”

Tüm dünyanın barışa, huzura ve adalete en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde; UCLG olarak daha fazla barış istemekten asla vazgeçmeyeceğiz. Çatışmaların arttığı, paylaşma duygusunun giderek azaldığı dünyamızda, masum insanların daha fazla acı çekmesine neden olabilecek her şeyin karşısında kararlılıkla duracağız. Başkanlığım süresince Türkiye’nin gönüllü belediyecilik anlayışını ve Konya Model Belediyecilik anlayışımızı dünyaya tanıtmaya çalışacağım.

“Dönüm noktası”

Başkan Altay, UCLG yönetimine ve programa katılan tüm UCLG delegelerine tek tek teşekkür etti. “15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bu belediye başkanlığı döneminde dönüm noktaları yaşandı. Cumhuriyetimizin 100. yılı öncesinde bugün benim için bir dönüm noktasıdır. O nedenle bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan bu salondaki herkese teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“UCLG’nin dönem başkanı olacak olması bize gurur veriyor.”

Programa katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank da şunları kaydetti:

“Yerel yönetim anlayışımızın en güzel örneklerinden biri Uğur Lider tarafından Konya’da gerçekleştiriliyor. Hatta bu güzel salon aslında AK Belediyeciliğin ve belediyecilik anlayışımızın en güzel örneklerinden biridir. Uğur Lider’in eserlerinden biri. Bu anlayışla vatandaşlarımızı yerelde geliştirerek onlara hak ettikleri hizmetleri sunma anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Bu gezimizde böylesine başarılı çalışmalara imza atan belediye başkanımızın, UCLG’nin dönem başkanlığını üstlenecek olması bizi gururlandırıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bir dönemde Türkiye’nin böylesine değerli bir misyonu üstleniyor olması gerçekten gurur verici. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Belediye Başkanımıza özellikle şükranlarımı sunuyorum. Tüm Konyamıza ve Türkiyemize hayırlı uğurlu olsun.

“Şu an bulunduğu yerden çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum”

AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz, böylesine keyifli bir toplantıya ev sahipliği yapmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, şunları söyledi: “Bundan sonra Sayın Uğur İbrahim’in yürüteceği UCLG Başkanlığı’nın çok güzel hizmetlerle şimdikinden çok daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Çünkü Sayın Uğur İbrahim bu heyecanı yüreğinde hissediyor. Çünkü Sayın Uğur İbrahim, hizmet belediyeciliğinden sosyal belediyeciliğe, oradan da gönül belediyeciliği aşamalarına kadar işi taşıyan, ülkemizde belediyecilik anlayışının yerleşmesinde değerli dostlarımızdan biridir. “Onu tebrik ediyorum.”dedi.

“Sizleri Türkiye gibi dik durmaya çağırıyorum”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, konuşmasının başında Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek şunları söyledi: “75 yıldır Filistin’de yerinden edilen ve bugün kadınları, çocukları, yaşlıları ve engellileri pervasızca yerinden eden, sivilleri hedef alan ve İsrail yönetimi tarafından katledilen bu savaşı durdurmaya tüm dünyayı davet ediyoruz. Tüm belediye başkanlarını üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyorum. İnsanların yaşam hakkını hiçe sayan bu anlayışa karşı tüm dünyayı Türkiye gibi dik durmaya davet ediyorum.Konuşmasına şu sözlerle başladı:

“Dünyayı dolaş, Konya’yı gör”

UCLG Dünya Konseyi’ne ev sahipliği yapmanın Konya açısından mutluluk verici olduğunu belirten Bakan Göktaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

Memleketimde; Anadolu Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının merkez şehri olan Konya’nın dünyadaki yerel toplulukların odak noktası olması tarihsel bir sürekliliktir. Bu şehrin insanlığa kattığı değerler, ‘Dünyayı gez, Konya’yı gör’ sözünde en özlü şekilde hayat buluyor. Konya’nın bu kadar çok yerel yönetimin buluştuğu şehir olması da bizim için anlamlı ve sevindirici.

“Gurur kaynağı”

Türkiye’nin en dinamik ve vizyoner belediye liderlerinden birinin Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçilmesi bizim için bir başka gurur kaynağıdır. Liderimizi yeni görevinden dolayı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürürken bu değerli göreve değerli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Cumhurbaşkanlığı döneminde Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere yaşattığı gururdan dolayı kendisine özellikle teşekkür ederiz.

“Tarihi bir güne tanıklık ediyoruz”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine ufuk çizdiği AK Parti belediyeciliği, gönüllü belediyecilik ve Konya Model Belediyeciliği’nin artık hayata geçeceği tarihi bir güne, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini söyleyerek konuşmasına başladı. tüm dünyayla tanışın. Önder Altay’a yeni görevinde başarılar dileyen Bakan Yerlikaya, tüm dünyanın gözü önünde Filistin ve Gazze’de hastanelerin, okulların ve ibadethanelerin bombalandığını, Türkiye’nin tarihin bu en kanlı saldırılarına karşı Filistin davasını savunduğunu belirtti.

“Dünyanın her yerinde dikkat çeken bir marka şehir haline geldi”

Konya’nın yüzyıllardır bilime, adalete, sevgiye ve barışa açılan kapı olan bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Gönüllerin şehri Konya, her zaman medeniyetimizin kalbi, Türkiye’nin gurur şehri olmuştur. Öyle ki bu şehirde hangi cadde veya caddeye girerseniz girin, atalarımızın bize miras bıraktığı tarihi ve kültürel zenginliklere tanık olacaksınız. Bugün huzurun, refahın ve güvenin şehri Konyamız, insan odaklı şehircilik ve belediyecilikte dünyanın her yerinde dikkat çeken bir marka şehir haline geldi. Halen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı olan liderimiz Uğur İbrahim bunun en güzel örneklerini gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrendiğimiz belediyecilik anlayışımızın temelinde insan vardır. Çünkü biliyoruz ki şehir, içinde yaşayan insanlarıyla, tarihi dokusuyla, geleceğe bakış açısıyla bir medeniyetin göstergesidir.

“Konya’yı yeni ufuklara taşıyacağız”

Konya Belediyesi’nin ‘Konya Model Belediye’ olarak marka haline geldiğini kaydeden Bakan Yerlikaya, şöyle devam etti: “94’ün ruhu tüm Türkiye’ye yol gösteriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın bugün devralacağı görev, bu rehberliğin artık sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacağını gösteriyor. İnşallah gönüllü belediyeciliğimizin başarısı sınırları aşarak örnek teşkil edecek” Bizler İçişleri Bakanlığı olarak ‘hizmet edenleriz’, “Biz her zaman ‘şan bulur’ anlayışıyla bu şehre ve onun değerli insanlarına hizmet edeceğiz, eserler üreteceğiz. İnşallah Konya’yı yeni ufuklara taşıyacağız.”

“Ele aldığı noktanın çok daha ötesine taşıyacağına yürekten inanıyorum.”

Türkiye’nin önünde çok parlak bir dönemin bulunduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, şöyle konuştu: “Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’ı canı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Yüzyılında üstlenilen bu misyonla, AK Partili belediyeciliğin en güzel örneklerini dünyaya taşıyacağına, güveni hakkıyla sürdüreceğine ve geldiği noktanın çok daha ötesine taşıyacağına yürekten inanıyorum. devraldı. Böyle bir misyonun Konyamıza, ülkemize, Türk Asrına hayırlı olmasını diliyorum.”Konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort