Haber

Yunanistan’da tren kazasında bilanço yükseldi! İşçi Militan Cephesinden Protesto

Yunan Devlet Televizyonu ERT’nin haberinde, kuzeyde Tempi bölgesinde yolcu treni ile yük treninin çarpışması sonucu bazı vagonların raydan çıkarak ön vagonların yandığı kazada 57 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. şehir manzarası.

Haberde, 6’sı ağır olmak üzere 48 kişinin tedavisinin sürdüğü, 56 kişinin ise halen kayıp olduğu kaydedildi.

Haberde, kaza sırasında çıkan yangın nedeniyle arama kurtarma çalışmaları sırasında enkaz altından çıkarılan bazı cesetleri tanımakta güçlük çekildiği belirtilirken, kayıp ailelerinin DNA örneği verdiği bildirildi. test yapmak.

TUTUKLU İSTASYON ŞEFİ CUMARTESİ YARGIÇA KARŞI ÇIKACAK

Cumartesi günü mahkemeye çıkması beklenen 59 yaşındaki Larissa’nın istasyon şefinin avukatı, “Bundan sonra tek bir ağaca değil, ormana odaklanmalıyız” dedi. ifadesini kullandı.

ERT’nin raporuna göre, istasyon şefi ihmalle adam öldürme, ihmalle yaralama ve ulaşımı tehlikeli bir şekilde kurcalamakla suçlanıyor.

Yunan basınında yer alan polis kaynaklarına dayandırılan habere göre, istasyon şefi hatasını kabul etti, ” Bir hata yaptım ve yolcu trenini Katerini’den ticari trenle birebir kusurlu gönderdim.‘ iddia edildi.

DENDIAS DESTEK MESAJI GÖNDERENLERE TEŞEKKÜRLER

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, sosyal medya hesabından destek mesajı gönderen herkese teşekkür etti.

Dendias, ” Halkımızla dayanışma içinde olduklarını ifade eden dünyanın dört bir yanındaki tüm insanlara teşekkür ederiz. Yunan diplomatik ve konsolosluk makamlarına nazik bir destek beyanında bulunan herkese derin takdirlerimizi ifade ediyoruz.” o paylaştı.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Başbakan Kiryakos Miçotakis, Sağlık Bakanı Thanos Plevris, ana muhalefetteki Radikal Sol İttifakı (SYRIZA) genel başkanı Aleksis Çipras, Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias ve Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Genel Başkanı Dimitris Kuçumbas kazanın olduğu bölgeye gitti yer ve durum hakkında bilgi aldı.

Yunan hükümeti, ülke tarihindeki en ölümcül tren kazasının ardından üç günlük ulusal yas ilan etti.

Başkent Atina’da tren kazasını protesto eden binlerce gösterici, Hellenic Train bürolarının bulunduğu binanın önünde toplanarak parlamento binasının bulunduğu Syntagma Meydanı’na yürüdü.

Atina’da Tüm Personelin Militan Cephesi (PAME) üyeleri de Hellenic Train şirketinin önünde protesto gösterisi yaptı.

Kaza değil, cinayet.Pankartlar taşıyan göstericiler, zalimlerin bulunmasını istedi.

Dün başkentte düzenlenen gösteride kazanın ihmalden kaynaklandığını söyleyen protestocularla polis arasında çatışma çıktı.

Polis, yerlerinden çıkmak istemeyen göstericilere göz yaşartıcı gazla karşılık verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu